قاب و تندیس مذهبی

تندیس ها یکی از بهترین و ارزان ترین روش های قدردانی به شمار می روند. قاب و تندیس مذهبی یکی از هزاران انواع تندیسی است که امروزه به مناسبت های مختلف، طراحی و تولید می شود.

این تندیس، خود در شکل و طرح های مختلفی طراحی می شود که از جمله آن می توان به تندیس مذهبی طرح عقیق، تندیس مذهبی سنتی، تندیس مذهبی فاطمه زهرا (س)، تندیس مذهبی میناکاری و … اشاره نمود.

ماندگار بودن و کم هزینه بودن این محصول سبب شده که در اغلب مناسبت ها از قاب و تندیس مذهبی به همراه یک لوح تقدیر برای بزرگداشت از افراد خاص و یا به عنوان یک هدیه ارزشمند به افراد بزرگ و اساتید استفاده شود.

در طرف مقابل، این هدیه و یادبود نیز، برای دریافت کننده، ارزش والایی دارد. در واقع حتی اگر در کنار این قاب و تندیس مذهبی، هدیه دیگری هم دریافت نکند، باز هم چیزی از ارزش معنوی قاب و تندیس مذهبی  کم نمی شود.

به همین دلیل اغلب افراد دریافت کننده، تندیس خود را در بهترین قسمت اتاق یا محل کار خود قرار می دهند تا همیشه در دیدرس خودشان و سایر افرادی که وارد اتاق آن ها می شوند، باشد.

به عبارت دیگر، تندیس یک هدیه بادوام است که نشان می دهد دریافت کننده آن را برای یک دستاورد خاص به دست آورده و نشان دهنده شایستگی او می باشد.

به همین دلیل امروزه از این محصول در انواع همایش ها، جشنواره ها، نمایشگاه ها، انواع رویدادهای ورزشی، تقدیر از پرستاران، روز زن و سایر مناسبت های این چنینی استفاده می کنند.

 

آشنایی با تندیس یا یادبودهای مذهبی

بدون شک، همه ما در مراسم های تقدیر یا در مسابقات دانش آموزان یا در همایش های دانشجویی و یا حداقل در مراسم های تلویزیونی مشاهده کرده ایم که از جسمی به عنوان یادبود برای قدردانی و تشکر از افراد خاص و برنده استفاده می شود.

البته، معنا و مفهوم تندیس ها بسیار گسترده تر از این یادبودهای کوچک است. ولی در کشور ما این کلمه در دو مفهوم مجسمه های نمادین شهر و یادبودهای کوچک، خلاصه شده است.

تندیس هایی که امروزه در کشور ما اغلب جنبه تبلیغاتی و قدردانی دارند در اشکال و طرح های مختلف، طراحی و ساخته می شوند.

از آنجایی که این تندیس ها از نظر اندازه، متریال و نوع طراحی بسیار متنوع هستند قیمت آن ها نیز، با توجه به این فاکتورها، متغیر می باشد.

قاب و تندیس مذهبی یکی از انواع تندیس های قدردانی است که در اشکال، طرح ها و متریال های مختلف به منظور سپاسگزاری از خادمین هیئت های مذهبی، برگزیدگان قرآنی، فعالان مذهبی، مداحان و بانیان هیئت های ماه محرم و … مورد استفاده قرار می گیرد.

 

بررسی انواع قاب و تندیس مذهبی

به طور کلید قاب و تندیس مذهبی در انواع مختلفی، طراحی و ساخته می شوند که شامل تندیس های قرآنی، تندیس های سنتی و تندیس های مشبک اسلامی فرهنگی و هنری می باشند.

فاکتور دیگری که این تندیس ها را به انواع مختلفی تقسیم کرده، جنس و متریال های ساخت آن است. از جمله متریال هایی که در ساخت تندیس مذهبی به کار می روند می توان به پلکسی گلاس، فلز ( اعم از برنج، سرب و آهن)، چوب، استیل، مولتی استایل، سنگ و ام دی اف اشاره نمود.

علاوه بر این، ساخت قاب و تندیس مذهبی به صورت تلفیقی نیز وجود دارد. بنابراین، یکی از مهم ترین نکات در زمان سفارش لوح تقدیر و تندیس دلخواه، این است که متریال های ساخت آن را بشناسید. چرا که این فاکتور، یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت تندیس مذهبی است.

 

تندیس مذهبی پلکسی گلاس

یکی از رایج ترین متریال های مورد استفاده در ساخت قاب و تندیس مذهبی ، پلکسی گلاس است. پلکسی گلاس نوعی پلاستیک فشرده می باشد.

در حال حاضر، این نوع تندیس با توجه به مزایای زیادی که دارد یکی از محبوب ترین تندیس ها در بین مصرف کنندگان معرفی می شود.

از جمله مزایای این جنس می توان به انعطاف پذیری بالا، تنوع رنگی زیاد، قابلیت برش کاری آسان با لیزر، سایز و ضخامت های متنوع، قابلیت حکاکی با لیزر روی آن و قیمت بسیار مناسب اشاره کرد.

نکته قابل توجه در مورد این متریال این است که قیمت آن بسیار مناسب تر از متریال چوبی است. بنابراین اگر به دنبال تندیس چوبی مذهبی هستید باید این نکته را به یاد داشته باشید.

همچنین پلکسی گلاس ها در دو نوع مات و شفاف در بازار موجود هستند که خریداران می توانند با توجه به سلیقه خود یکی از این دو نوع را انتخاب کنند.

انعطاف پذیری بسیار بالای این متریال سبب شده که از آن برای طراحی و تولید ظریف ترین تندیس ها استفاده نمایند.

از این رو در زمان سفارش لوح تقدیر و تندیس مذهبی دلخواه می توانید این گزینه را در نظر داشته باشید. از دیگر ویژگی ها این متریال می توان به محدودیت طراحی روی آن، اشاره کرد.

یعنی مشتریان می توانند هرگونه طرح دلخواه و پیچیده ای را سفارش و سازندگان تندیس، بر روی آن پیاده کنند. این مزایا در کنار هم سبب شدند تندیس های مذهبی پلکسی گلاس به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین تندیس های بازار تبدیل شوند.

 

تندیس های مذهبی فلزی و حجمی

یکی دیگر از انواع تندیس مذهبی، تندیس های حجمی و فلزی هستند. در ساخت این مدل از فلزاتی مثل برنج و سرب استفاده می شود.

طراحی قاب و تندیس مذهبی حجمی فلزی، عموما به شکل نمادهای خاص و ساخت این نوع تندیس به روش ریخته گری انجام می گردد. به این نوع تندیس های مذهبی، تندیس های فلزی نیز می گویند.

به طور کلی، تندیس های حجمی و فلزی وزن خیلی بیشتری به نسبت سایر تندیس ها دارند، عموما طراحی تندیس مذهبی حجمی فلزی، زیر نظر اساتید خبره و متخصصان حرفه ای انجام می گیرد.

این تندیس ها را در رویدادهای مهم به افراد و سازمان های خاص، اعطا می کنند. در ساخت این تندیس از فلزهای متنوع استفاده می شود. لذا یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده قیمت این نوع تندیس، نوع فلز بکار رفته در آن است.

 

تندیس های مذهبی کریستالی

از دیگر متریال هایی که در ساخت این نوع تندیس بکار می رود کریستال یا شیشه است که به آن ها، تندیس های شیشه ای هم می گویند.

همان طور که از نام این تندیس مشخص است، آرم، لوگو، متون و طراحی های مورد نظر بر روی شیشه، انجام می گیرد. البته که امروزه طراحی های ۳ بعدی و داخل شیشه هم از مدل های دیگر تندیس های کریستالی می باشند.

در تندیس های ۳ بعدی شیشه ای به کمک لیزر ۳ بعدی، طرح و متون مورد نظر داخل شیشه، حکاکی می شوند.

این تندیس ها در اشکال متنوعی مثل مستطیل، مربع، دایره و مثلثی و زیر نظر مجرب ترین اساتید و طبق جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا طراحی و تولید شده اند.

از دیگر ویژگی های این نوع تندیس می توان به سایز و ابعاد متنوع آن اشاره نمود. در واقع هر مشتری می تواند با توجه به سلیقه و بودجه خود، سایز مورد نظر را برای طراحی تندیس انتخاب نماید.

 

تندیس چوبی مذهبی

یکی دیگر از محبوب ترین متریال هایی که در ساخت قاب و تندیس مذهبی بکار می رود، چوب است. افرادی که به دنبال سفارش تندیس چوبی مذهبی هستند قصد القای اصالت و قدمت را به مخاطبان و برگزیدگان دارند.

به همین دلیل، تلاش می کنند در مراسم های قدردانی و بزرگداشت چهره های ماندگار، از تندیس چوبی مذهبی به عنوان تندیس یادبود استفاده کنند.

حال اگر شما هم از علاقه مندان این نوع تندیس هستید؛ باید بدانید که در ساخت این تندیس، از چوب های متنوع استفاده می شود.

این چوب ها شامل تخته ۳ لایه، ام دی اف، چوب بالسا و انواع چوب های طبیعی نظیر چوب گردو و … می باشند.

البته از آنجایی که قیمت این نوع تندیس ها در مقایسه با سایر تندیس های مذهبی بالاتر است؛ استفاده از این مدل تندیس ها در تمامی مراسم های مذهبی و غیر مذهبی، آنقدرها هم رایج نیست.

در این راستا باید بگوییم در صورت علاقه به تندیس های چوبی می توانید تندیس های تلفیقی را انتخاب کنید.

از آنجایی که به طور کلی تندیس ها از دو بخش بدنه و پایه تشکیل می شوند؛ سازندگان برای رفاه حال مشتریان و مقرون به صرفه تر شدن این یادبودها، از جنس های متنوعی در بدنه و پایه تندیس استفاده می کنند.

یعنی شما می توانید بدنه اصلی تندیس خود را از یک متریال ارزان قیمت مثل پلکسی و پایه آن را چوب انتخاب کنید.

در حال حاضر، تندیس های تلفیقی به دلیل زیبایی و شکیل بودن و در عین حال، قیمت مناسب به یکی از محبوب ترین تندیس های بازار تبدیل شده اند.

 

طرح قاب و تندیس مذهبی

علاوه بر تنوع متریال های بکار رفته در ساخت تندیس، طرح تندیس مذهبی نیز متنوع است. در حال حاضر، انواع تندیسهای مذهبی با طرحهای مختلف موجود هستند که مشتریان میتوانند در زمان سفارش لوح تقدیر و تندیس دلخواه یکی از آنها را انتخاب کنند.

طرح تندیس مذهبی میناکاری یکی از ارزشمندترین و جدیدترین طرحهای این یادبود است. این تندیس تلفیقی از سنت و مذهب ما در کنار هم می باشد.

عموما در ساخت این تندیس، از متریال چوب استفاده می شود. اما استفاده از سایر متریال ها نیز کاملا مجاز خواهد بود.

بکارگیری یکی از صنایع دستی میناکاری در کنار این تندیس سبب شده که این مدل هدایا، جذابیت و اصالت بیشتری را با خود همراه کنند و این اصالت را به فرد دریافت کننده هدیه دهند.

به همین دلیل، امروزه در اغلب مراسم های مذهبی مهم و حتی مراسم های علمی و فرهنگی، از این یادبود در کنار سایر هدایای نقدی و غیر نقدی استفاده می گردد.

از جمله انواع تندیس های مذهبی می توان به تندیس گلدان میناکاری، تندیس بته جقه میناکاری و تندیس بشقاب میناکاری اشاره نمود.

تندیس عقیق یکی دیگر از طرح های تندیس مذهبی می باشد. طراحی و ظرافت منحصر به فرد این مدل، شمایل یک تندیس شکیل و جذاب را به رخ میکشد.

در ساخت و طراحی این تندیس نیز معمولا از چوب و عقیق استفاده می شود که چوب در قیمت پایه تندیس قرار می گیرد.

بر روی چوب های این تندیس، هنر معرق کاری و بر روی عقیق های آن، هنر حکاکی اجرا می شود.
زیبایی و قیمت این تندیس سبب شده اغلب افراد از این تندیس به عنوان یک هدیه ارزشمند برای افراد مهم و تاثیرگذار زندگی خود استفاده کنند.

از انواع طرحهای این تندیس می توان به طرح انواع اسم ائمه، اسامی متبرکه، تندیس عقیق و پارچه با نام ائمه و اطهار، تندیس کاشی عقیق لعابدار و … اشاره کرد.

 

قیمت قاب و تندیس مذهبی

عوامل مختلفی می توانند بر قیمت تندیس مذهبی تاثیر بگذارند. این عوامل عبارتند از:
• نوع و کیفیت متریال های بکار رفته در تندیس
• تعداد سفارشات، هرچه تعداد بیشتر، قیمت تندیس کمتر می شود.
• سایز، ابعاد، ضخامت و قطر تندیس
• کیفیت حکاکی
• میزان متون، لوگو و سایر نوشته های درج شده روی تندیس
• نوع پایه، پایه های تندیس ها به دو نوع پلکانی و باکس تقسیم می شوند که قیمت پایه پلکانی کمتر از باکس است.

 

طراحی سفارشی انواع تندیس های مذهبی، ساخت تندیس با کیفیت بالا، فروش تندیس مذهبی با نازلترین قیمت، امکان سفارش ساخت و طراحی تندیس به صورت آنلاین برای تبلیغات و استفاده از بهترین متریال ها از مهم ترین ویژگی های مجموعه ابن سینا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *